top of page

KŘESŤANSKÉ VZDĚLÁVÁCÍ CENTRUM SINTŮ A ROMŮ

Společnost CSRA Sinti-Roma se zabývá problémy spojené s životní situací sociálně slabších lidí. Zakladatel společnosti Rudi Walter se snaží pomáhat lidem jak přijít na Boží cestu, porozumět víře, srovnat si život a přejít na cestu k našemu pánu Ježíši Kristu.

DSC_0099.JPG

Prostřednictvím svých center CSRA nabízí v různých městech školení a vzdělání pro Romy a Sinti. Biblicko-pastorační základní vzdělávací program umožňuje podporu křesťanského života, pomáhá při práci v křesťanských církvích a na misích. CSRA také působí jako prostředník mezi Sinti/Romy a Neromy, kde pomáha odstranit předsudky. V centrech organizace se také celá řada setkání a aktivit ve

volném čase. CSRA chrání a podporuje romskou kulturu a její odkaz, zejména v oblasti romského jazyka(tvorba literatury a audiovizuálních medií).

 

CSRA se také angažuje v humanitární pomoci pro Romy z východní Evropy, kteří žijí ve špatných podmínkách.

Organizace CSRA se skládá z řady odborníků, kteří jsou připravení se zapojit do dobrovolnické činnosti 

(pastoři, učitelé, lingvisti, umělci, sociologové, pedagogové, vychovatelé, stavaři atd.)

Potřebujeme...

CSRA se stále snaží získat nové členy, dobrovolníky a pomocníky, kteří by se zapojili do našeho programu. Jste to Vy? Můžete nám pomoci realizovat tento projekt. Pomoci potřebným a být součástí projektu, který má smysl. Můžete darovat potraviny, stavební materiál, stroje či zařízení. Můžete pomoci i peněžím darem. Můžete se také zapojit aktivně při práci na některé renovaci.

 

 

 

Hledej blaho v Hospodinu, dá ti vše, oč žádá tvé srdce. Svou cestu svěř Hospodinu, doufej v něho, on sám bude jednat.

(Žl 37,4-5)

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

bottom of page